نقد و بررسی محصول

راهنمای برتر خرید گوشت‌کوب برقی(انتخاب مطمئن گوشت‌کوب برقی)

بعضی روزها در آشپزخانه کارها به هم گره میخورند و انگار هیچ چیز درست پیش نمی‌رود. همان موقعی که دست‌ها از شدت ورز دادن گزگز کرده ولی باز هم انگار مواد غذایی داخل کاسه دهن کجی می‌کنند که 🙁 کجای کاری! برای داشتن یک غذای خوشمزه باید باز هم تلاش کنی و نرمش دادن را ادامه دهی).

آن لحظه‌هایی که خمیر بافتش به دل نمی‌نشیند و آردهای گلوله شده حتی با چندین بار الک کردن در کنار دیواره‌های ظرف دیده می‌شوند. یا وقتی مواد کتلت به خورد هم نمی‌روند و در گوشه‌ها رنگ زردی حاصل از اضافه کردن زردچوبه پوزخند زنان، ورز دادن بی ثمر را به تکه گوشتی که حتی چرخ گوشت هم از پسش برنیامده؛ نشان می‌دهد.

چشمان بی فروغ به دنبال کور سوی امید در اطراف آشپزخانه می‌چرخد که ناگهان چیزی در گوشه‌ی قفسه‌های لوازم برقی مانند تک ستاره‌ای در شبی تاریک می‌درخشد.

بدنه خوش تراشش که از پلاستیک مقاوم، مزین شده به استیل با میله‌ای از جنس استیل ضد زنگ تمام توجه‌ها را به خود جلب می‌کند. جنس تیغه‌های دو یا چهار پره‌اش هم از جنس استیل ضد زنگ است که در کنار ایجاد هماهنگی در طراحی، کار خرد کردن، مخلوط کردن و همزدن آسان شده و رطوب باعث زنگ زدگی و خراب شدن محصول نمی‌شود.

له و مخلوط کردن مواد غذایی با ناراحتی

گوشت کوب برقی با موتور توربویش در 6 الی 12 سرعت مختلف با توجه به نیاز مصرف کننده بدون کوچک ترین افت توان، له کردن را انجام می‌دهد.

محل قرار گیری دست برای نگهداری گوشت کوب برقی به گونه‌ای در نظر گرفته شده است که در کنار کلیدهای تنظیم سرعت باشد و محافظی نیز بالای تیغه‌ها قرار دارد که از پاشیدن مایعات به اطراف جلوگیری می‌شود.

از دیگر مزایای این محصول پرکاربرد هم می‌توان به وزن کم برای خسته نشدن دست‌ها حین کار و کم صدا بودنش که باعث آزار نمی‌شود اشاره کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا سفری خاطره انگیزی را برای خرید گوشت کوب برقی با هم داشته باشیم.

راهنمای خرید گوشت کوب برقی

قبل از خرید گوشت‌ کوب برقی، به موارد ذکر شده در این بخش توجه داشته باشید. زیرا به راحتی می‌توانید بهترین گوشت‌کوب برقی مطابق با نیازهای خود را در بازار پیدا کرده و خرید نمایید. برترین برندهای کوشت کوب برقی بوش، گوشت گوب برقی پارس خزر، فیلیپس، براون، مولینکس، کنوود و ناسا  می توان نام برد.

برترین مدل های گوشت‌ کوب برقی:

 1. گوشت کوب برقی بوش مدل msm67170
 2. گوشت کوب برقی بوش مدل msm2610bgb با قدرت 600 وات ساخت اسلوونی
 3. گوشت کوب برقی بوش مدل ms8cm61x1
 4. گوشت کوب برقی بوش مدل ms8cm6160
 5. گوشت کوب برقی بوش مدل ms61b6170
 6. گوشت کوب برقی بوش تک کاره 1000 وات مدل 808 تک کاره
 7. گوشت کوب برقی 7045 براون موتور ساخت آلمان
 8. گوشت کوب برقی mq500 براون
 9. گوشت کوب برقی ناسا مدل NS-990

قدرت موتور

می‌توان گفت که مهم‌ترین عامل در گوشت‌کوب برقی، قدرت موتور آن است. قدرت موتور محصولات موجود در بازار معمولاً از ۱۰۰ تا ۵۰۰ وات متغیر است و باید بر اساس نوع استفاده، قدرت مناسب را انتخاب کرد.

اگر می‌خواهید مواد پخته را مخلوط کنید و به بافت یکنواختی برسید، مانند سوپ یا فرنی، گوشت‌کوب با قدرت موتور حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ وات مناسب خواهد بود. اما اگر قصد خرد کردن مواد سفت یا یخ‌زده را دارید، بهتر است مدل‌های با قدرتمند تر از ۲۵۰ وات را انتخاب کنید.

سرعت

گوشت‌کوب‌های برقی با سرعت های مختلف عرضه می‌شوند. معمولا تنوع آن‌ها بین ۱ تا ۶ سرعت است. تعداد سرعت‌های مختلف در یک محصول تأثیر زیادی بر قیمت آن دارد. بنابراین باید با توجه به نیازها و بودجه خود، محصولی با تعداد سرعت‌های قابل تنظیم تهیه و خریداری نمایید.

 جنس پایه و میله

پایه‌ی گوشت‌کوب برقی که به دست گرفته می‌شود، باید از جنس مقاوم باشد تا در زمان استفاده آسیب نبیند. این بخش معمولاً از استیل ضد زنگ، پلاستیک یا ترکیبی از هر دو تهیه می‌شود. پایه‌ی پلاستیکی معمولاً عمر کمتری دارد و پایه‌ی فلزی مقاوم‌تر است. همچنین، بخش میله و سر گوشت‌کوب برقی نیز از استیل ضد زنگ ساخته شده باید تا در تماس با مواد غذایی و رطوبت آسیب نبیند.

استفاده از گوشت کوب برقی

جنس تیغه

تیغه‌های گوشت‌کوب برقی که به طور مستقیم با مواد غذایی در تماس هستند، می‌توانند کیفیت نهایی غذای تهیه شده را تحت تأثیر قرار دهند. تیغه‌های بلندتر و پرسی‌تر عملکرد بهتری دارند.

طراحی ظاهری

طراحی ارگونومیک پایه، دسترسی آسان به دکمه‌ها و سهولت در نگهداری از مهمترین عواملی هستند که راحتی استفاده از یک گوشت‌کوب برقی را تضمین می‌کنند. بنابراین در زمان خرید، بهتر است محصول را در دست گرفته و اطمینان حاصل کرد که کار با آن آسان است.

وزن

استفاده آسان‌تر از گوشت‌کوب برقی برای برخی افراد به معنای نگه داشتن آن با یک دست و خرد کردن مواد غذایی است. بهتر است محصولی با وزن مناسب یا سبک را انتخاب کنید که بتوانید با یک دست آن را نگه دارید. همچنین باید به خاطر داشته باشید که اگر محصول سنگین باشد، در زمان استفاده خسته کننده خواهد بود و ادامه‌ی کار برایتان مشکل‌ساز می‌شود.

مشکلات رایج در گوشت‌کوب برقی

گوشت‌ کوب برقی مانند سایر وسایل، ممکن است به دلایل مختلفی همچون استفاده نادرست، آسیب ببیند و خراب شود. این وسیله برقی معمولاً با مشکلات رایجی روبه‌رو می‌شود. در این بخش، به مرور مشکلات رایج اشاره آن می‌شود. برای رفع این مشکلات، توصیه می‌شود دستگاه را به تعمیرکار ماهر بسپارید تا مشکلات آن رفع شود.

دلایل عدم روشن شدن گوشت‌کوب برقی ممکن است شامل:

 • نوسانات برق
 • افزایش دما در موتور یا سوختن آن
 • ضربه خوردن به بدنه دستگاه
 • استفاده از ظروف غیر استاندارد
 • آلودگی و کثیفی بدنه موتور

دلایل صدا دادن گوشت‌کوب برقی ممکن است شامل:

 • ورود آب به کوپل‌ها
 • مشکل در گیربکس یا خرابی آن
 • مشکل در موتور دستگاه

کارهای ممنوعه با گوشت‌کوب برقی

استفاده از گوشت‌کوب برقی برای انجام این کارها توصیه نمی‌شود. اما اگر می‌خواهید به دستگاه خود آسیب بزنید، می‌توانید همه‌ی این کارها را انجام دهید!

 • مخلوط کردن مایعات داغ
 • استفاده از کارد یا چنگال در کنار گوشت‌کوب برقی برای هم زدن مواد

جمع بندی و نتیجه گیری

گوشت‌کوب برقی یک ابزار کاربردی در آشپزخانه است که برای خرد کردن و مخلوط کردن مواد مختلف استفاده می‌شود. در انتخاب گوشت‌کوب برقی، عوامل مختلفی از جمله قدرت موتور، سرعت، جنس پایه و تیغه، طراحی ظاهری و وزن باید مورد توجه قرار گیرد. قدرت موتور و سرعت از اهمیت بالایی برخوردارند که باید بر اساس نوع کاربری مورد نظر انتخاب شوند. همچنین جنس پایه و تیغه از جنبه‌های ایمنی و بهداشتی حائز اهمیت است و طراحی ظاهری و وزن نیز بر راحتی و کارایی آن تأثیرگذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *