بر اساس اصل حفظ حریم شخصی مشتریان، الوکالا برای ارائه خدمات ایمن و قابل اطمینان، بنا به ضرورت از کاربران اطلاعاتی نظیر آدرس، شماره تماس و ایمیل را درخواست می‌نماید تا امکان پردازش و ارسال سفارشات فراهم گردد. از آنجا که کلیه فعالیت‌های این مجموعه مطابق با قوانین تجارت الکترونیکی صورت می‌پذیرد و در فرایند خرید، فاکتور رسمی و در صورت درخواست مشتریان حقوقی، گواهی ارزش افزوده نیز صادر می‌گردد، لذا وارد کردن اطلاعاتی همچون نام و کد ملی برای اشخاص حقیقی یا کد اقتصادی و شناسه ملی برای خریدهای سازمانی الزامی است. یادآور می‌شود که آدرس ایمیل و شماره تلفن‌های ثبت شده در پروفایل مشتری، تنها مجاری رسمی و مورد تأیید برای مکاتبات و ارائه پاسخ‌های شرکت می‌باشد.

الوکالا بر اساس حفظ حریم خصوصی مشتریان، جهت ارائه خدمات ایمن و مطمئن، اطلاعاتی مانند آدرس، شماره تماس و ایمیل را از کاربران درخواست می کند تا بتواند به پردازش و ارسال سفارشات خود ادامه دهد. زیرا کلیه فعالیت های این شرکت بر اساس قوانین تجارت الکترونیک انجام می شود و در فرآیند خرید فاکتور رسمی صادر می شود و در صورت درخواست مشتری قانونی گواهی ارزش افزوده با درج اطلاعات نیز وجود دارد. مانند نام و کد ملی برای اشخاص حقیقی یا کد اقتصادی و شناسه ملی برای خریدهای تجاری الزامی است. توجه داشته باشید که آدرس ایمیل و شماره تلفن درج شده در پروفایل مشتری تنها کانال رسمی و مورد تایید برای برقراری ارتباط و ارائه پاسخ شرکت می باشد.
نوع دستگاه، زبان و نوع سیستم عامل دستگاه شما، شناسه اندروید و شناسه تبلیغاتی اندروید مختص دستگاه شما، جستجوهای انجام شده در وب سایت و اپلیکیشن الوکالا و نتایج انتخابی، مدت زمان استفاده شما از الوکالا، برنامه های نصب شده، اطلاعات فنی و سرور گزارش هایی از جمله نوع شبکه و نوع مرورگر و نسخه
این اطلاعات فقط توسط الوکالا استفاده می شود و با هیچ شریک تجاری دیگری به اشتراک گذاشته نمی شود. در صورت درخواست کاربر، اطلاعات قبلی نیز حذف خواهد شد و پس از آن این اطلاعات جمع آوری نخواهد شد.
– وضعیت دستگاه روت شده یا نه، مقدار کل رم و فضای خالی در صورت قفل شدن، روز و ساعت رویداد، شبکه بی سیم غیرفعال یا فعال، شبکه داده غیرفعال یا فعال، وضعیت رومینگ غیرفعال یا فعال است.
الوکالا اطلاعات را با کوکی ها جمع آوری می کند. کوکی فایلی است که توسط مرورگر پس از درخواست وب سایت ایجاد می شود و به وب سایت اجازه می دهد بازدیدهای شما را ذخیره کند و تنظیمات برگزیده شما را تغییر دهد. اکثر مرورگرها به شما اجازه می دهند کوکی ها را غیرفعال کنید، بنابراین می توانید دستورالعمل های مرورگر را بخوانید.
الوکالا  ارائه برنامه ها و اخبار; ما ایمیل یا پیامک را برای اعضای سایت ارسال می کنیم تا آنها را در مورد خدمات و خدمات ویژه یا تبلیغات مطلع کنیم. در صورتی که کاربران تمایلی به دریافت اینگونه ایمیل ها و پیامک ها نداشته باشند؛ آنها می توانند از دریافت خبرنامه الوکالا در نمایه خود لغو اشتراک کنند. اقدام برای انصراف به معنای رضایت ضمنی برای دریافت ایمیل ها و پیام ها و انکار حق اعتراض است.
الوکالا ممکن است نقدها و نظرات ارسال شده توسط کاربران را در راستای رعایت قوانین وب سایت ویرایش کند و در صورتی که نظرات یا پیام های ارسالی کاربر در دسته محتوای مجرمانه قرار گیرد، الوکالا می تواند از اطلاعات ثبت شده برای مقاصد قانونی استفاده کند. کاربران در هنگام استفاده از خدمات وب سایت الوکالا، به الوکالا حق ویرایش و استفاده از اطلاعات در چارچوب فوق را می دهند و حق اعتراض را از خود سلب می کنند. برای جلوگیری از سوء استفاده احتمالی، کاربران نباید آن اطلاعات را در اختیار دیگران قرار دهند اگر کاربر شماره موبایل خود را به شخص دیگری منتقل می کند، برای جلوگیری از سوء استفاده یا مشکلات احتمالی، کاربران باید شماره موبایل خود را در پروفایل خود تغییر داده و شماره جدید را ثبت کنند. کاربر هیچ مسئولیتی در قبال خسارات ناشی از عدم رعایت موارد ذکر شده توسط کاربر ندارد

به اطلاع کاربر می‌رسد که الوکالا مانند سایر وب‌سایت‌ها از مجموعه آی‌پی و کوکی‌ها استفاده می‌کند، کوکی‌ها فایل‌هایی هستند که به درخواست سایت توسط مرورگر ایجاد می‌شوند و به سایت اجازه ذخیره بازدید شما را می‌دهند و سفارشی بوده‌اند. اکثر مرورگرها به شما اجازه می دهند کوکی ها را غیرفعال کنید، برای این منظور می توانید راهنمای مرورگر را مطالعه کنید. اما پروتکل‌ها، سرورها و لایه‌های امنیتی الوکالا و روش‌های مدیریت داده‌های مربوطه حداکثر تلاش را برای محافظت از داده‌های کاربر و جلوگیری از دسترسی‌های غیرمجاز انجام می‌دهند. بدیهی است مسئولیت سوء استفاده بر عهده شخص یا افراد متخلف است و الوکالا  این حق را برای خود محفوظ می دارد که بنا به صلاحدید خود اعتراض و پیگیری قانونی کند.
در صورتی که تمایلی به دریافت ایمیل‌ها و خبرنامه‌های دیجی کالا ندارید، می‌توانید بر روی کلمه لغو عضویت در انتهای صفحه ایمیل کلیک کنید.
الوکالا تمام توان خود را برای حفاظت و حفظ اطلاعات و حریم خصوصی کاربران به کار می گیرد و امیدوار است که خریدی امن، راحت و لذت بخش را برای تمامی کاربران فراهم کند.